Przełączników Gateron jest kilka typów, różniących się znacznie między sobą. Pytanie brzmi: które i do czego wybrać? A jak brzmi odpowiedź? W tym celu zachęcamy do lektury naszego przewodnika zakupowego

Przełączniki Gateron cieszą się renomą najpłynniej działających, a do tego dostępnych dla szerokiego grona odbiorców. Główną ich cechą jest gładkość. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrany przełącznik. Dobrany do preferencji użytkownika, a także do określonego zajęcia.

Cechy przełączników Gateron

Jak one brzmią w praktyce? Posłuchajcie

Dzięki 10-letniemu doświadczeniu w produkcji przełączników, przełącznik Gateron MX w stylu SMD-LED jest znany ze swojej niezawodności i żywotności, wynoszącej 50 milionów naciśnięć.

Dlatego przełączniki Gateron są wykorzystywane w całej linii produktów Keychron i rozpoznawane przez wiele znanych i cenionych mediów, m.in. Marques Brownlee, The Next Web, Cult of Mac i CNN.

Szczegółowe porównanie przełączników

Zestawiamy ze sobą przełączniki w 3 kategoriach:

  1.     odczucie podczas przełączania
  2.     zastosowanie
  3.     dźwięk

Gateron Red Switch

Czerwony Gateron można określić mianem uniwersalnego, ponieważ jest to przełącznik liniowy, dzięki czemu dźwięk posługiwania się klawiaturą jest cichszy. Nacisk jest bardziej umiarkowany, lekki, a dłuższe okresy pisania nie powodują zmęczenia. Nadaje się równie dobrze do codziennej pracy i do gier.

Siła uruchamiająca: 45 g

Droga przesuwu: 2 mm

Struktura: liniowa

Nacisk: pionowy, lekka siła nacisku, miękkie odbicie

Zastosowanie: gry, pisanie, codzienna praca (wszystkie rodzaje)

Dźwięk: cichy

Gateron Blue Switch

Niebieski Gateron cechuje się głośniejszym dźwiękiem i efektem kliknięcia, co warto wziąć pod uwagę, pracując w otwartej przestrzeni. Płynny, z dotykowym sprzężeniem zwrotnym. Sprzyja to długotrwałemu pisaniu, bez uczucia zmęczenia. Jest także idealny do gier.

Siła uruchamiająca: 60 g

Droga przesuwu: 2 mm

Struktura: klikalna

Nacisk: klikanie, umiarkowana siła nacisku, wyraźne odbicie

Scena: gra, pisanie

Dźwięk: klikający

Gateron Brown Switch

Brązowy przełącznik ma cechy zarówno czerwonego, jak i niebieskiego przełącznika. Prasa pionowa nadal jest płynna, ale daje również wrażenie uderzenia. Dźwięk jest stosunkowo cichy i nie wpływa negatywnie na otoczenie.

Siła uruchamiająca: 55 g

Droga przesuwu: 2 mm

Struktura: wyczuwalna w dotyku

Nacisk: uderzenie, umiarkowana siła nacisku, wyraźne odbicie

Scena: gry, pisanie na klawiaturze, codzienna praca (wszystkie rodzaje)

Dźwięk: średni

Gateron White Switch

Biały przełącznik ma najmniejszą siłę aktywacji spośród przełączników liniowych. Płynna natura Gaterona pozwala na uruchamianie go z niewielkim naciskiem, dzięki czemu pisanie jest łatwe. Dźwięk pisania również stosunkowo niski. Jeśli lubisz silniejszy opór możesz odnieść wrażenie, że biały przełącznik jest zbyt lekki i miękki, a czasem nawet omyłkowo dotknięty.

Siła uruchamiająca: 35 g

Droga przesuwu: 2 mm

Struktura: liniowa

Nacisk: pionowy, bardzo lekka siła nacisku, miękkie odbicie

Scenariusz: pisanie na maszynie, codzienna praca (wszystkie rodzaje)

Dźwięk: cichy

Gateron Yellow Switch

Żółte przełączniki Gateron są ostatnio bardzo popularne. Konstrukcja jest identyczna jak czerwonego przełącznika, ale siła odejścia jest o 5 g większa, co powoduje różnicę w odbiorze. Opór żółtego przełącznika jest mocniejszy, ale jego uruchomienie nie wymaga dużej siły. Polecany osobom, które lubią odczuwać opór, sztywność i szybkie odbicie.

Siła uruchamiająca: 50 g

Droga przesuwu: 2 mm

Struktura: liniowa

Nacisk: pionowy, umiarkowana siła nacisku, wyraźne odbicie

Scena: gry, pisanie na klawiaturze, codzienna praca (wszystkie sceny)

Dźwięk: stosunkowo cichy

Gateron Black Switch

Czarny przełącznik to przełącznik liniowy o największej wytrzymałości spośród standardowych przełączników. Duża siła uruchamiająca przekłada się na większy nacisk z silniejszym mechanicznym oporem, co utrudnia naciśnięcie niewłaściwego klawisza.  Przypadnie do gustu tym użytkownikom, którzy lubią nieco siłować się z przełącznikiem.

Siła uruchamiająca: 60 g

Droga przesuwu: 2 mm

Struktura: liniowa

Nacisk: pionowy, duża siła nacisku, mocne odbicie

Scena: gra, pisanie

Dźwięk: średni

Gateron Green Switch

Zielony przełącznik jest przez wielu postrzegany jako ulepszona wersja niebieskiego przełącznika. Siła nacisku 80 g jest o 20 g większa niż w przypadku przełącznika niebieskiego. Zielony przełącznik stawia silniejszy opór, ma  także mocniejsze odbicie. Polecamy tym użytkownikom, którzy są zafascynowani efektem klasycznej maszyny do pisania.

Siła uruchamiająca: 80 g

Droga przesuwu: 2 mm

Struktura: klikalna

Naciskanie: klikanie, duża siła nacisku, mocne odbicie

Scena: pisanie

Dźwięk: klikający

Comments (0)

Product added to wishlist
Product added to compare.

This website uses cookies to provide services at the highest level.
By continuing to use the site, you agree to their use.