Wymiana przełączników bez wyłączania klawiatury mechanicznej (hot-swappable keyboard) to wygodne rozwiązanie, które pozwala łatwo dostosować klawiaturę do własnych potrzeb i własnego gustu.

Chwyć i wymień

Chwyć przełącznik i go wymień - proste i skuteczne rozwiązanie, które wymaga jedynie użycia chwytaka do przełączników. Cała procedura odbywa się bez konieczności wyłączania klawiatury.

Zwykła klawiatura tego nie potrafi

W przypadku innych klawiatur proces wymiany przełączników nie jest ani tak prosty, ani tak nieskomplikowany. Przebiega następująco:

1. Rozłóż całą klawiaturę

2. Wylutuj przełączniki za pomocą lutownicy. Przy każdym przełączniku należy odlutować 2 piny

3. Przylutuj nowe przełączniki

4. Złóż całą klawiaturę

Bez funkcji wymiany podczas pracy zmiana przełączników na klawiaturze mechanicznej trwa co najmniej 4 lub 5 razy dłużej.

Rozwiązanie: gniazdo hot-swap

Zestaw gniazd typu hot-swap to wygodne rozwiązanie. Wprowadza zmiany do płytki drukowanej (PCB), umożliwiając bezpośrednią wymianę przełączników mechanicznych i użytkowanie ich. 

Zestaw hot-swap wbudowany w oryginalne części sprawia, że nie utleniają się, dzięki czemu przełączniki wymienia się łatwo, nawet wiele razy. Rozwiązanie cechuje się stabilnością i trwałością, ale jest przy tym drogie, co sprawia, że niewiele marek wprowadza je do oferty. 

Poza ograniczeniem czasu wymiany przełączników, zmniejsza się także koszt dostosowywania przełączników do własnych preferencji.

Technologia Keychron

Technologia Keychron wykorzystuje zestaw gniazd z możliwością wymiany podczas pracy. Obsługuje 5-pinowe i 3-pinowe przełączniki mechaniczne, wspierając ich różne rodzaje. W każdej chwili można dostosować klawiaturę do preferencji i potrzeb. 

Comments (0)

Product added to wishlist
Product added to compare.

This website uses cookies to provide services at the highest level.
By continuing to use the site, you agree to their use.